Повторення таблиць множення і ділення. Узагальнення і систематизація знань учнів. Самостійна робота

Урок 130

Тема: Повторення таблиць множення і ділення. Узагальнення і систематизація знань учнів. Самостійна робота

Мета: узагальнити знання учнів про дії множення і ділення; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії, обчислювальні навички: розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «У кого більше прикладів?».

Учням пропонується скласти і записати табличні випадки множення з числами: 12; 24; 18 і так далі. Приклади складаються в зошитах. Перевірка здійснюється так: один з учнів читає приклади з відповіддю 12, решта підкреслюють у себе приклади з цією відповіддю. Виграє той, хто складе більше прикладів.

2) Гра «Так. Ні».

На дошці — приклади: 4 ■ 6; 3 ■ 8; 4 ■ 5; 3 ■ 7; 4 ■ 9; 5 ■ 6. Учитель показує картки з числами. Якщо число є відповіддю, учні хором говорять «Так», потім читають приклад 4 ■ 6 = 24. Якщо число не є відповіддю, говорять «Ні».

3) Робота за таблицею.

Множник 8 4 3 4

Множник 44 3

Добуток36 28 27 24 24

 2 Розв'язування задачі

У пакет вміщується 3 кг яблук. Скільки треба таких пакетів, щоб розкласти 18 кг яблук?

— Складіть дві обернені задачі та розв’яжіть їх.

— Які числа є відповідями до складених обернених задач?

 3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Полічіть трійками до 45. Запишіть отримані відповіді.

 Фізкультхвилинка

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Узагальнення і систематизація знань учнів

 1 Запишіть вирази та обчисліть їх значення

 • Суму чисел 2 і 7 помножити на 4.

 • Різницю чисел 90 і 45 розділити на 5.

 • До 18 додати частку чисел 35 і 7.

 • Від частки чисел 28 і 4 відняти частку чисел 18 і 6.

 2 Розв'язування задач з поясненням

1) По трилітрових банках розлили 27 л молока, і 6 банок молока відправили до дитячого саду. Скільки банок молока залишилося?

2) Столяр з двома учнями виготовили 20 табуретів. Столяр виготовив на 5 табуретів більше, ніж кожен з учнів. Скільки табуретів виготовив кожен з учнів?

3) Маса курки 2 кг, а маса індика — у 4 рази більше. Знайдіть масу індика.

4) Маса курки 2 кг, а маса гусака на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.

3 Обчисліть значення виразів

57 + 32 : 4 = 72- 24: 3 =

4 ■ 9 + 2 ■ 7 =51 -18: 2 =

18 + 32 : 4 = 22- 27: 3 =

(100 - 44):7= 32: (32 - 24) =

 36 : 4 + 68 = 27 : 3 - 32 : 4 30 : 5■9 =

 4 і

Самостійна робота

1 варіант

1) Розв’яжи задачу.

До дитячого садка привезли 27 кг яблук, груш — 36 кг, а апельсинів — у 9 разів менше, ніж яблук і груш разом. Скільки кілограмів апельсинів привезли до магазину?

2) Знайди значення виразу а : 4 + 15, якщо а = 12.

3) Замість «віконечка» постав потрібне число.

 48 : □ = 6 4) Обчисли. 36 : 6 + 49 : 7 20 : 4■2 : 5

□ ■ 3 = 21

 42 + 18 : 6 (54 +18):9

32 + 3 ■ 9 5 ■ (65 - 59)

5) Запиши вирази та знайди їх значення.

 • Різницю чисел 24 і 6 зменшити у 3 рази;

 • 45 збільшити на добуток чисел 5 і 5;

 • частку чисел 21 і 7 збільшити у 4 рази.

6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.

 • Число 8 менше від числа 32 у Ц рази;

 • число 37 більше від числа 19 на Ц одиниць.

2 варіант

1)Розв’яжи задачу.

У магазин привезли 38 кг картоплі, капусти — 34 кг, а моркви — у 9 разів менше, ніж картоплі і капусти разом. Скільки кг моркви привезли у магазин?

2) Знайди значення виразу а : 9 - 5, якщо а = 81.

3) Замість «віконечка» постав потрібне число.

□ : 8 = 3□ ■ 7 = 28

4) Обчисли.

42 : 7 + 32 :8 20 + 5 ■ 936+12 : 6

64 : 8 ■ 2 : 43 ■ (65 - 58) (36 + 12) : 6

5) Запиши вирази та знайди їх значення.

 • Різницю чисел 80 і 17 зменшити у 9 раз;

 • 40 збільшити на добуток чисел 5 і 4;

 • частку чисел 36 і 4 збільшити у 3 рази.

6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.

 • Число 42 більше від числа 6 у Ц разів;

 • число 26 менше від числа 47 на Ц одиниць.

 5 Офтальмологічна пауза

 6 Розв’язування логічних завдань

1) У скільки разів шлях на дев’ятий поверх довший за шлях на третій поверх того самого будинку?

Розв’язання. Відповідь «у 3 рази» неправильна. На дев’ятий поверх ведуть вісім сходових маршів, а на третій — два марші. Отже, шлях довше в 4 рази. Розв’язання потрібно супроводжувати малюнком.

Відповідь: у 4 рази.

2) Катруся прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толик, і на три книги більше, ніж Даша. Усього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен?

Відповідь: 5; 10; 2.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3006 | Рейтинг: 0.0/0
Симетрія в природі. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева»
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Екскурсія. Ознайомлення з об'єктами неживої та живої природи
Будівельні споруди. конструювання з деталей набору «казкового містечка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]