Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задачі за заданим виразом. Задачі на дві дії

Урок 117

Тема: Засвоєння таблиць множення і ділення. Складання задачі за заданим виразом. Задачі на дві дії

Мета: вправляти учнів у використанні знань таблиць множення і ділення для обчислювальних операцій; закріплювати вміння знаходити невідомі компоненти дії ділення; вдосконалювати вміння складати і розв'язувати задачі за даним виразом; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Математичний «ланцюжок».

2)Віршовані задачі.

• 9 груш у мавпи Зіти.

Вдвічі більше в мавпи Чіти. Порахуйте, любі діти,

Скільки груш у мавпи Чіти? (18)

• Мамі зайчик Куцохвіст

У трьох пучечках моркву ніс.

В кожному — по 7 морквин. «Скільки всіх?» — рахує він. (21)

 • Два ведмеді лісом йшли,

6 банок меду там знайшли. Допоможемо їм, діти, Банки порівну ділити. (3)

3)Полічіть дев’ятками, починаючи з 45 і закінчуючи числом 90.

1)Робота над задачами.

— Розв’яжіть задачу виразом.

 • У книзі 56 сторінок. Вова читав щодня по 8 сторінок. За скільки днів Вова прочитав цю книгу? (56: 8 = 7 (дн.))

 • В одній книзі 9 сторінок. Це в 3 рази менше, ніж у другій. Скільки сторінок у другій книзі? (9 • 3 = 27 (ст.))

 • В одній книзі 9 сторінок, а в другій — у 4 рази більше. Скільки сторінок в двох книгах? (9 + 9 • 4 = 45 (ст.))

 • В одній книзі 40 сторінок, а в другій — у 5 разів менше. Скільки сторінок у двох книгах? (40 + 40 : 5 = 48 (ст.))

 • В одній книзі 30 сторінок, а в другій — на 24 менше. У скільки разів у другій книзі менше сторінок, ніж у першій? (30: (30 - 24) =

2) Робота з геометричним матеріалом.

— Обчисліть периметр трикутника, якщо довжина першої сторони 15 см, другої — у 3 рази менше, а третьої — 7 см. (15 + + (15: 3) + 7 = 27 (см))

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі; вправлятиме-мося у використанні знань таблиць множення і ділення; розвиватимемо логічне мислення.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Творча робота над задачею

Складання умови задачі за даним виразом: 36 + 36 : 4.

— Яка остання дія завдання? (Додавання)

Як може звучати друге питання задачі? (Скільки всього?)

Яка перша дія? (Ділення)

До кожної правильно складеної задачі на дошці робиться короткий запис.

2 Завдання для опитування

5 (р.))

II

III — ?

I

I — 36 *---------------------

II — ?, четверта частина від

2 Пояснення розв'язання задачі

У шкільному саду посадили 4 ряди смородини, по 8 кущів у кожному ряду, і 7 рядів аґрусу, по 9 кущів у кожному. Поясніть, що дізнаєтеся, виконавши дії:

а)4 ■ 8 = б)7 ■ 9 = в)7■ 9 - 4 ■ 8 =

 Фізкультхвилинка

 3 Запишіть нерівності і переконайтеся в їх справедливості

 • Сума чисел 1 і 9 більше їх добутку.

 • Добуток чисел 2 і 7 більше їх суми.

 • Різниця чисел 18 і 6 більше їх частки.

 4 Обчисліть зручним способом.

93 - (25 + 23) = 53+(17+ 29) =

91 - (11 + 6) =27+(38+ 13) =

 5 Знаходження невідомих компонентів дії ділення

Ділене24 24 6412 18 40

Дільник 6888 6 2

Частка4 3 9 465

— Знайдіть невідомі частки, ділені і дільники.

 6 Офтальмологічна пауза

 7 Розв’язування логічних завдань

Довжину прямокутника збільшили на 15 см, а ширину зменшили на 8 см. На скільки сантиметрів збільшився периметр прямокутника? (15 + 15 - 8 - 8 = 14)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Над чим працювали на уроці?

— Як знайти невідомий дільник?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2769 | Рейтинг: 0.0/0
Свято Букваря!
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Поведінка в незнайомих місцях
Чим розпізнаємо запах і смак
Київ — столиця України
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]