Засвоєння таблиці множення числа 9. Розв'язування задач

Урок 115

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 9. Розв'язування задач

Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення числа 9; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі; формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності, математичне мовлення; виховувати інтерес до предмета.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Гра «Помнож 9 за допомогою рук».

— Розв’яжіть приклади.

9 • 5 = І І 9 • 4 = І І 9 • 3 = 1 1

9 • 7 = Ц9 • 6 = І І 9 • 2 = І І

9 • 8 = | | 9 • 9 = | |

— Перевірте розв’язання за допомогою пальців: 9 ■ 1, загнули лівий мізинчик. Кількість пальців ліворуч від мізинчика — це кількість десятків. (У даному випадку їх немає.) Кількість пальців праворуч — це кількість одиниць. Їх 9, тобто 9 ■ 1 = 9.

2) Лічба дев’ятками до 90; вісімками — до 80.

 2 Робота в парах

Учні по черзі розв’язують математичні «ланцюжки»

8

7

9-7 9-954 : 6 45 : 5

+ 1 - 41 •3 •4

: 8 : 8 - 9: 6

 3 Розв'язування задачі з буквеними даними

У Катрусі — 29 намистинок, у Галинки — на а намистинок більше. Усі намистинки дівчатка розклали в 4 коробки порівну. Скільки намистинок в одній коробці?

Складання виразу : (29 + (29 + а)) : 4.

 4 Геометричний матеріал

— Якою має бути сторона квадрата, щоб його периметр дорівнював 20 см?

(20 : 4 = 5 (см))

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати складені задачі; вдосконалювати знання таблиці множення, навички швидких обчислень.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачами

1) До магазину привезли 7 ящиків печива. Частину печива продали, до кінця дня залишилося 9 кг. Скільки кілограмів печива продали, якщо в кожному ящику було 8 кг?

— Яку дію виконаємо першою? (Множення)

— Що про це сказано в умові? (7ящиків по 8 кг)

— Яку дію виконаємо останньою? (Віднімання)

Далі учні записують самостійно розв’язання задачі виразом. 7 ■ 8 - 9 = 47(кг)

 Фізкультхвилинка

2) Доберіть числа та розв’яжіть задачу.

Оля набрала Ц баночок суниці, по Ц склянок в кожній, а Олена набрала Ц таких баночок. Скільки всього склянок суниці набрали Оля і Олена разом?

Складіть подібну задачу за виразом: 5 ■ (3 + 6) =

 2 Розв'язування прикладів

9 ■ 2 + 179■ 4 + 19 (50 - 26) : 89 ■ 9 - 9

9 ■ 3 + 159■ 5 +650 - 16 : 8 9 ■ 8 - 9

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

 3 Порівняння виразів

9 ■ 7 □ 9 ■ 6 + 99■ 3 + 20 □ 50

54 : 6 □ 54 - 69 ■ 2 + 40 □ 9 ■ 7

Коментування розв’язання.

 4 Офтальмологічна пауза

 5 Розв’язування логічних завдань

— Як зміниться добуток 9 ■ а, якщо число а зменшити в 3 рази? Якщо зменшити на 3?

Щоб відповісти на питання, потрібно скласти відповідні вирази, підставити замість букви числа і з’ясувати закономірність. Наочно покажемо на прикладі таблиці.

а9 ■ а 9■(а : 3) (9 ■ а) : (9 ■ (а : 3))

(ділиться на 3)

3 279 3

6 5418 3

9 8127 3

Висновок: якщо число а зменшити в 3 рази, то добуток 9 ■ а теж зменшиться у 3 рази.

а9 ■ а 9■(а : 3) (9 ■ а) : (9 ■ (а : 3))

а > 3

436927

5451827

6542727

Висновок: якщо число а зменшити на 3, то добуток 9 ■ а зменшиться на 2.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Над чим працювали на уроці?

— Яке завдання сподобалося найбільше?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1998 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Аплікація з вирізаних форм за допомогою шаблону. Копіювання зображень за допо...
Що потрібно знати про природу
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
Як тварини готуються до зими
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]