Ганс Крістіан Андерсен «Принцеса на горошині»

Урок 118. Ганс Крістіан Андерсен «Принцеса на горошині»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Ганса Крістіана Андерсена, вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Король орел, орел король,

У Кіндрата куртка короткувата.

2. Слухай, доповнюй!

ДІДІВ ОБІД Казку хочете смішну?

Зараз я її почну:

 Жив на світі сивий дід,

На плиті варив обід,

На кривий ослін сідав,

Що зварив, усе з’їдав.

Горщик мив і миску мив.

 На плиті обід. (варив).

На кривий ослін. (сідав).

Що зварив, усе. (з’їдав).

Горщик мив і миску. (мив),

 На плиті обід. (варив).

Ох, і хитра казка ця,

Бо не видно їй кінця.

Доки дід на світі житиме,

То усе обід. (варитиме).

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

1. Гра «Упізнай казкового героя»

• Народилося таке —

І незграбне, і бридке,

Одиноке і нещасне!

Стало Лебедем прекрасним. (Гидке каченя)

— Чи знаєте ви автора цієї казки?

— Які ще його казки вам відомі?

2. Ознайомлення з біографічною довідкою Ганса Крістіана Андерсена (г. 151)

— Сьогодні ми ознайомимося ще з однією чудовою казкою цього славетного казкаря.

Клас

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Опрацювання казки «Принцеса на горошині» (с 151-153)

1) Виразне читання казки вчителем.

— Чи сподобалася вам казка?

— Що вас найбільше вразило?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Брама — великі ворота, переважно при монументальних спорудах.

б) Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем.

Міськуволоссю

уранціматрац

чутливоюдванадцяти

качачогосклепила

занепогодилонайсправжнісінькою

— Прочитайте слова повільним темпом; нормальним; швидким. Фізкультхвилинка

3) Читання казки учнями «ланцюжком».

4) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Про що мріяв принц?

— Чим він був засмучений?

— За яких обставин принцеса з’явилася в королівському палаці?

— Який вона мала вигляд? Прочитайте.

— Як принцесі вдалося переконати всіх, що вона справжня?

— Кого в наш час називають принцесою на горошині?

5) Гра «Земля — небо».

За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

6) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає, замінюючи слова, учні виправляють «помилку».

Раптом хтось постукав у міську браму, і старий слуга (король) пішов відчиняти.

У це ліжко поклали принцесу, там вона проспала (пролежала) всю ніч. Такою ніжною (чутливою) могла бути тільки справжня принцеса.

2. Хвилинка творчості

— Яку ілюстрацію ви намалювали б до казки?

VI. Підсумок уроку

— Яку казку читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цієї казки?

— Над чим ця казка змусила вас замислитися?

VII. Домашнє завдання

Переказувати казку близько до тексту.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 3930 | Рейтинг: 0.0/0
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Жива і нежива природа. Що належить до природи
Два уроки поспіль. У царстві рослин
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
Екскурсія. Ознайомлення з об'єктами неживої та живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]