Щебетала пташечка

Щебетала пташечка

Мета:

♦ навчальна: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям «веснянка»; засвоїти з ними поняття «соло»; учити визначати засоби виразності музичних творів, порівнювати життєвий зміст, настрій і характер музичних творів;

♦ розвивальна: розвивати музично-слухові уявлення в процесі сприймання, виконання;

♦ виховна: виховувати любов до природи, української народної пісні.

Музичний матеріал: В. Сокальський «Пташка»; поспівка «Вийди, вийди, сонечко»; українська народна пісня «Ой, минула вже зима»; Я. Степовий «Щебетала пташечка».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірші «Жайворонки» Олександра Олеся, «Чижик» І. Складаного, «Соловейку-солов'ю» А. Малишка.

Обладнання: Синтезатор, комп'ютер; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід

(«Пташка» В. Сокольського).

1. Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

♦ Які пісні вам відомі?

♦ Як називаються пісні, що виконуються на зимові свята?

♦ Як називаються пісні, що оспівують пробудження природи?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. У березні, коли земля ще вкрита снігом, але все тепліше пригріває яскраве сонечко, у полях та гаях можна почути спів жайворонка — маленької непримітної пташечки, яка сповіщає про настання весни.

ЖАЙВОРОНКИ

В небі жайворонки в'ються,

Заливаються-сміються,

Грають, дзвонять цілий день,

І щебечуть, і співають,

І з весною всіх вітають

Дзвоном радісних пісень.

Олександр Олесь

А чи може музика нагадати нам спів пташок?

Сьогодні ми дізнаємося про це.

4. Основна частина

4.1. Слухання музики

Учитель. Сьогодні я вас запрошую здійснити мандрівку до лісу.

♦ Кого ми можемо побачити у лісі?

Послухайте уважно музику. Можливо, це ведмідь?

Слухання п'єси «Пташка» В. Сокольського

♦ Як ви здогадалися, що це музика не ведмедя, а пташки?

♦ 3 яких звуків складається музика — з низьких чи високих?

Ви дуже спостережливі. Цей твір має назву «Пташка». Його написав український композитор Володимир Іванович Сокальський. Послухайте ще раз і покажіть рукою, як співає пташка.

Повторне прослуховування

п'єси «Пташка» В. Сокольського

з елементами пластичного інтонування

4.2. Вокально-хорова робота

Розучування поспівки «Вийди, вийди, сонечко»

Учитель. Послухайте українську народну пісню «Ой, минула вже зима».

♦ Про які ознаки весни йдеться у цій пісні?

Слухання та розучування пісні «Ой, минула вже зима» (робота у зошитах, с. 29)

♦ Як ви вважаєте, це колядка? щедрівка? Можливо, назва цієї пісні зовсім інша?

Продовження роботи над піснею Я. Степового «Щебетала пташечка»

4.3. Засвоєння нових знань

Робота з поняттям «соло» (робота у зошитах, с. 29)

5. Підбиття підсумків уроку

♦ Чим звуки весняної пори відрізняються від звуків осені?

♦ Як називають пісні, якими ми зустрічаємо весну?

♦ Який твір розказав нам про спів пташки?

Учні виходять із класу під музичний супровід («Пташка» В. Сокольського).



Джерело: noindex
Категорія: Музичне мистецтво | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 3431 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація з паперу «курчатко»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]