Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Кругові приклади

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Кругові приклади

Мета: закріплювати навички табличного додавання й віднімання, уміння розв’язувати кругові приклади й задачі на знаходження остачі та на зменшення числа на кілька одиниць;розвивати навички швидкого обчислення, розрізняти геометричні фігури, логічне мислення, увагу, пам’ять, математичну мову; виховувати любов та інтерес до математики, старанність, охайність, дружній колектив.

Задачі для учнів: закріпити навички табличного додавання й віднімання; уміння розв’язувати кругові приклади й задачі, розрізняти геометричні фігури; розвивати навички швидкого обчислення, бути уважним; правильно користуватися математичною мовою,бути старанним, проявляти інтерес до математики.

Тип уроку: комбінований (засвоєння навичок і вмінь; узагальнення та систематизація знань)

Обладнання:карта «зачарованого лісу», чарівна паличка, музична іграшка Дід Мороз, диск з муз.записом, магнітофон,фішки у вигляді новорічних іграшок, ялинка.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні.

Ми вам раді, люди добрі!

І вітаємо щиро вас

І запрошуємо ласкаво

На урок у перший клас.

Учитель.

Діти у мене є чарівна паличка і зараз ми станемо у коло та побажаємо один одному гарного настрою, але будемо при цьому рахувати.( Діти стають у коло,передаючи «чарівну паличку», вони рахують по порядку і бажають один одному гарного настрою.)

Всі сідайте тихо, діти:

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Щоб не було нам мороки,

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд, часу не гаймо

І в дорогу вирушаймо.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні ми потренуємось у розв’язанні задач та прикладів на засвоєння таблиць додавання й віднімання, будемо розв’язувати кругові приклади, але…

Сьогодні у нас -незвичайний урок.

У казку ми зробимо ще один крок.

А з казкою ми зустрічались не раз,

І знову вона завітала у клас.

В казках є завжди перешкоди та знаю,

що їх для кмітливих дітей не буває.

- Яке свято наближається? ( Новий рік)

- А знаєте, хто до нас завітав у гості по допомогу?

- Закриваємо очі, скажемо чарівні слова «Кріблє, крабле, бум!» Відкрили очі. ( на столі стоїть Дід Мороз)

- Дід Мороз просить допомоги, він уже старенький, а йому треба йти до зачарованого лісу за ялинкою, тому що, яке ж свято без ялинки?! Допоможемо Діду Морозу? ( Так.)Тоді вирушаємо! Ось наша карта за якою ми будемо мандрувати по чарівному лісу. Ще Дід Мороз приніс іграшки на ялинку. За правильні відповіді ви отримаєте іграшки, а в кінці уроку ми прикрасимоялинку.

ІІІ. Систематизація, узагальнення засвоєних знань, умінь та навичок

Ось ми потрапляємо в море індивідуальних завдань.

1.Індивідуальні картки.

2.Завдання удошки( 2-є учнів вирішують, 2-є асистенти - перевіряють)

3.Математична розминка ( з віялом):

- Покажіть число наступне за числом 2 ( 3);

- число яке передує числу 5 (4);

- знайдіть суму чисел 3 і 3 (6);

- зменшить 6 на 4 (2);

- збільшити 8 на 2 (10);

- знайдіть суму чисел 6 і 3 ( 9);

- від 9відняти 7;

- на скільки 8 більше, ніж 7 (1);

- на скільки 3 менше від 5 (2);

- знайдіть суму чисел 7 і 2 (9);

- від 8 відняти 4;

- від 7 відняти 3;

4.Склад чисел.

Ми опинилися в лісі допомоги. Прислухайтеся, хтось схлипує, та це ж білочки! Вони несли додому горішки і розсипали їх, давайте допоможемо…

6 5 7

1+51+41+6

2+42+3 2+5

3+33+2 3+4

4+24+1 4+3

5+15+2

 6+1

Фіз. хвилинка

Танцювали зайчики у гайку.

На, сніжку біленькому, на сніжку.

Вибивали лапками гопака,

Хоч мела хурделиця, ще й яка.

Гарно побігайчики стриб та скік –

зустрічали Новий рік.

5. Розв’язування віршованих задач.

Йдемо далі ми опинилися в замку задач.

1) Гляньте, білочка мала визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки,а за нею – ще три білки.

Білки просять, діти милі, щоб ви всіх їх полічили.

2) В лісі діточки блукали, вони жолуді збирали.

У Мариночки в руці вже чотири жолуді.

А її подруга Віра знайшла більше на чотири

Полічіть, малята милі, скільки жолудів у Віри?

3) По дорозі їжачок біг, ніс сім яблук на пиріг.

Два упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

6. Порівняння виразів.(Самостійна диференційнаробота)

Ось ми і добралися до ріки порівнянь, треба її перейти, щоб перейти потренуємось.

Відкрили зошити, записали один рядок каліграфічно цифру 7.

Ів.( білий сніговик)ІІв.( голубий сніговик)ІІІв.(фіолетовий сніговик)

3…5 2+5…92+7…3+4

10…9 7-4…3 4-4…2-1

1…4 6-6…3 4+4…5+4

8…13-1…59-2…8-1

7.Аутотренінг (Релаксація).

Діти,ми проходимо через ліс, тож давайте послухаємо спів пташок.

8.Робота за підручником. Вирішування кругових прикладів( с.63№4)

Ми потрапили на галявину кругових прикладів.

9.Робота з геометричним матеріалом.

Ми потрапили в палац до геометричної королеви.

VI. Підсумок уроку

Діти, ось ми й дісталися ялиночки, щоб вона з’явилась тут, закрийте очі, скажіть «Крібле, крабле, бум!»

Давайте її прикрасимо нашими іграшками.

- Що ми робили на уроці?

- Що повторювали?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 3029 | Рейтинг: 0.0/0
Дикі та свійські тварини
Що можна навчитись самому
«Приховала». О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». «Наш Анд...
Ліплення з пластиліну (гриби)
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]