Письмо рядкової букви ц

Тема: Письмо рядкової букви ц

Мета:

- навчити правильно, каліграфічно писати рядкову букву ц;

- зіставляти схоже і відмінне в її елементах з іншими буквами;

- з'єднувати її в слова та склади;

- розвивати спостережливість, увагу;

- зміцнювати дрібні м'язи пальчиків, працювати над розвитком дрібної моторики руки;

- виховувати інтерес до уроків письма.

Матеріал до уроку: планшети, пластилінові палички, зразок написання ц, малюнки клоуна Веселуна, циркових звірів, презентація, запис букв з малюнками в алфавітному порядку, призи.

ХІД УРОКУ

І Організаційний момент

Всі за парти сідаємо,

працювати починаємо.

Ми потрудимось старанно

Щоб прочути у кінці

Що у нас у першім класі

Діти просто молодці.

- Сьогодні гість у нас незвичний. Це добрий клоун Веселун. Ось Веселуна наказ:

думати швидко,

виконувати чітко,

творчо працювати,

каліграфічно писати.

- Веселун  не просто гість. Він кожному приніс циркові запрошення. Якщо ми виконаємо всі його завдання, цирк прийде до нас. Отже, часу не гаймо, працювати починаймо. А що будемо писати, треба вам прочитати.

(слайд,  презентація)

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовчі вправи

- Навчимося каліграфічно писати рядкову букву ц, склади, слова з нею.

А щоб пальчики працювали вміло, швидше візьмемось за діло: розігрілись, привітались, домовились бути дружними і старанними.

Приготуйте всі планшети

Візьміть перший елемент

Ви робіть все так як я,

І цікава буква ця

На папері ожива.

( похила з заокругленням вправо)

- Що за буква?

- А тепер візьміть всі ручки

Й домалюйте закарлючки

Не карлючку, а петельку.

Запам'ятайте це гарненько. 

2. Пояснення написання рядкової букви ц.

- Отже, рядкова літера ц складається з трьох елементів:

Паличка з заокругленням внизу

Паличка з заокругленням вправо

Маленька петля

- Пишемо похилу, яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до верхньої рядкової лінії. Не відриваючи руки, проводимо вниз знову похилу пряму і заокруглюємо. Піднімаючись трохи вище нижньої рядкової лінії, починаємо писати невеличку петлю. Пишемо під такт:

Раз – і – два – і – три – і.

3. Письмо завдань в зошитах – подарунках.

- Зошити відкриваю

І під нахилом кладу.

Сяду рівно, не зігнуся

За роботу я беруся.

- Познайомтесь зі своїм Веселуном. Виконаємо його перше завдання:

Зображення петель

Напишіть букву ц на другому рядочку

Одягніть капелюх Веселуна найкращій букві.

4.Пальчикова гімнастика.

Тишком – нишком, тишком – нишком

Вийшла мишка із нори

В цокотушки – шкряботушки

Ніс і вушко догори.

Вона всміхнулась сонечку: - здрастуй, золоте

Вона всміхнулась квіточці : - хай вона росте

Вона всміхнулась дощику: - лий як із відра

Друзям усміхнулася: - зичу вам добра!

5. Диктант – блискавка

Запис складів з рядковою ц:

- З хорошим настроєм продовжуємо працювати. Я записую склад і витираю. А ви повинні швидко його записати на третьому рядочку.

ца, цу, ци, цо, це

- Який склад ми загубили? (ці )

- Що можна сказати про вимову приголосного в цьому складі?( вимовляється як м'який приголосний)

6. Словникова робота

Вчитель читає (слайд презентації):

По стежині йшов цапок

Опирався на ціпок

Він до цирку поспішає

Веселуна там зустрічає.

- Про кого розповідається у вірші?

- Хто такий цап? (Свійська домашня тварина). Ціпок – палиця.

7. Запис слів із буквою ц на дошці і в зошитах.

- Нам треба вибрати і записати слова із буквою ц.

Цапок, ціпок, цирк

- Чим відрізняються два перші слова на письмі? (буквами а, і)

- Підкресліть яка звучить як приголосний м'який.

8.Фізкультхвилинка

Ми писали, ми писали,

А тепер всі дружно встали

Раз – підняться, підтягнуться

Два – зігнуться, розігнуться

Три – зробили три хлопки

Головою – три кивки

Пальчики вже розігріли

І тихенько дружно сіли.

9. Списування з друкованої основи з завданням

- відгадайте, які букви заховав Веселун. (Слайд)

Зн.ти, ц.к.во

- Записати самостійно.

- Навкруги так багато цікавого. Я хочу показати вам цікаве про письмо, невеличку екскурсію в минуле. (Слайд)

10. Розвиток мовлення.

- Гарно вміють писати ручкою наші учениці. Але Веселун погрався та заховав деякі слова. Прочитайте, здогадайтесь, що за слова заховав він.

Пішла … по …

Та й упала у …

Прибіг котик рятувать

Витягнув за вушко

Посадив де сушко.

(«Пальчиковий театр» після другого читання. Вчитель читає – діти показують)

- запис слів на дошці та в зошитах.

Киця, водиця, криниця

11. Музична розминка.

- Ми добре попрацювали

Каліграфічно все писали

А щоб в цирк завітати

Треба ще й заспівати.

(Абеткова пісенька)

12. Дівчинка -  буква:

- Дякую, що прийняли мене в абеткову родину, що гарно заспівали. Є для вас подарунки. Відгадайте, що це?

Маленькі, червоненькі, солоденькі

Як на перерві відпочиваєм, то їх споживаєм.

- А ви знаєте, що це ? (презентація, слайд)

Цукерки смачні, а цибуля корисна.

ІІІ. Підсумок.

- Виконали завдання Веселуна  і цирк завітав до нас. Тож отримуйте подарунки. Зустрічайте гостей (діти -  клоуни пригощають дітей цукерками – звірятами, а гостей -  цукерками – квітами).



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 4098 | Рейтинг: 0.0/0
Як зимують птахи і звірі. Турбота людей про птахів, звірів узимку
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]