Оскар Уайльд (1854-1990). «Хлопчик-зірка». Казкові персонажі, їх характеристика

Тема. Оскар Уайльд (1854-1990). «Хлопчик-зірка». Казкові персонажі, їх характеристика.

Мета: познайомити дітей з відомостями про Оскара Уайльда,

 допомогти краще засвоїти ідейно-художній зміст казки,

 познайомити з героями, їх характеристикою; розвивати

 усне мовлення, уяву та образне мислення; прищеплювати

 учням поняття про справжню красу, її ознаки та місце в

 житті людини.

Обладнання: політична карта світу, портрет О.Уайльда.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

 

Хід уроку

 

І. Повідомлення теми, мети уроку.

ІІ. Сприймання і усвідомлення учнями навчального матеріалу.

 1. Слово вчителя про Оскара Уайльда.

 Оскар Уайльд – видатний англійський письменник ХІХ століття, автор багатьох творів (оповідань, віршів, п’єс, роману). Знайомство із творчістю цього митця починається з його казок («Щасливий Принц», «Зоряний хлопчик», «Соловей і троянда» та ін.).

 У «чарівних оповіданнях» Оскара Уайльда (саме так називав свої твори письменник) відкривається дивовижний світ, сповнений краси, любові і

милосердя.

 Письменник був закоханий у все вишукане і прекрасне. Краса стала основою не тільки його творчості, а й життя.

 О.Уайльд вважав, що художник – створіння надзвичайне, і тому справжній митець повинен вирізняти з натовпу невігласів. Відповідно до

власного афоризму – «Необхідно або самому бути твором мистецтва, або носити на собі твір мистецтва» - письменник одягався в оксамитові костюми, короткі штани, шовкові панчохи. Він прогулювався Піккаділі з квіткою соняшника або лілеї в руках, і весь його вигляд ображав загальноприйняті уявлення про пристойність, викликав глузування і роздратування. Карикатури на Уайльда не сходили зі сторінок сатиричного журналу «Панч». Навіть з’явилась комічна опера, головний герой якої – товстий поет – був дуже схожий на Уайльда .

Попри це Уайльд мав багато друзів і прихильників, які цінували його талант, чарівність, доброзичливість, дотепність. Жарти й афоризми письменника були дуже популярні:

 «Художник творить життя»;

 «Життя коротке, мистецтво вічне»;

 «Коли Добро безсиле, воно – Зло»;

 «Любов мусить прощати всі гріхи, тільки

 не гріх проти любові».

 Протягом життя Уайльд переконався, що справжня краса впливає на людину, вона здатна облагородити душу, зробити її прекрасною і людяною.

 2. Читання казки «Хлопчик – зірка» вчителем.

ІІІ. Осмислення знань, одержаних на уроці.

 1. Бесіда.

  • Чому, на вашу думку, казка починається з опису зими?
  • З якими героями ми познайомилися?
  • Про що розмовляли лісові мешканці? Як ставився до зимової негоди кожен із них?
  • Що знайшли у лісі лісоруби? Як вони вчинили із знахідкою?
  • Де виховувався Хлопчик-зірка? (Хлопчик-зірка ріс, виховувався разом
  • з дітьми лісоруба).
  • Яким автор змальовує хлопчика? Зачитайте його портретну
  • характеристику.
  • З чим автор порівнює хлопчика? (З квіткою).

 2. Запис схеми на дошці та в зошитах.

 « золоті кучері – як

 пелюстки нарциса»

 Хлопчик

 « немов квітка « губи – як пелюстки

 в полі» червоної троянди»

 « очі – як фіалки»

 

  • Чому саме з квіткою порівнюється хлопчик? ( Квітка – символ краси.)
  • З якими ж саме квітками порівнюється хлопчик і чому?
  1. Запис схеми на дошці і в зошитах.

 Квітка – символ краси

 троянда - любов

 фіалка – ніжність, доброта

 нарцис – гордість, себелюбство

  • Що ви можете сказати про інших героїв казки?
  • Хто із лісових мешканців лаяв холодну погоду? (Вовк,Коноплянки)
  • Кому до вподоби була морозна погода? (Совам).
  • До кого в рабство потрапив Хлопчик-зірка?
  • Чому Зайченя тричі рятувало хлопчика? (Хлопчик тричі врятував його
  • від пастки мисливця.)
  • Знайдіть опис матері хлопчика. Що вас вражає в описі жебрачки?
  • («Зранені босі ноги, з яких сочилася кров».)
  • А як же Хлопчик-зірка відносився до інших героїв, до своїх рідних?

ІV. Підсумок уроку.

  • Хто ж головний герой казки?
  • Назвіть позитивних і негативних героїв.
  1. Домашнє завдання.

 Скласти план казки.

 Намалювати ілюстрацію до казки.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (25.03.2017)
Переглядів: 2041 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 23
Для чого ми вивчаємо природознавство
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець?
Охорона тварин
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]