Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур

Урок 17

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур

Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати знання таблиць додавання й віднімання під час розв’язання прикладів і задач; навчати розпізнавати геометричні фігури; вчити порівнювати прості задачі на різницеве порівняння, що мають спільну умову, розвивати логічне мислення дітей.

Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

1) Гра «Запускаємо ракету».

На дошці — малюнки ракет. Під ними написані приклади, які треба розв’язати дітям. Ракету можна буде запустити тільки тоді, коли діти розв’яжуть всі приклади.

2) Вставити відповідний знак (<, >, =).

17– 3 __ 12

16 + 3 __ 18

11 – 2 __ 10

14 – 10 __ 11 – 7

2 + 5 __ 3 + 4

6 + 3 __ 5 + 5

3) Задачі з логічним навантаженням.

• Наталка, Оля й Оленка писали контрольну роботу. Оля здала роботу не останньою, а Наталка — раніше за Олю. В якому порядку здали роботи дівчатка?

• М аємо дві посудини: в одну вміщується 8, а в другу — 5 склянок води. Як, користуючись ними, відміряти 2 склянки води?

• З коробки, у якій 3 синіх і 5 зелених олівців, навмання беруть олівці. Яке найменше число олівців треба взяти, щоб серед них був не менш ніж один зелений?

4) Виконання завдання № 123.

Розказати таблиці віднімання чисел 2 і 3.

3 4 5 6 7 8 9 10 11

–2

4 5 6 7 8 9 10 11 12

–3

5) Виконання завдання № 124.

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 125.

3. Перевірка роботи

II. Р обота над новим матеріалом

1. Робота з геометричним матеріалом

1) Виконання завдання № 129 (усно).

Діти порівнюють сторони трикутника.

2) Виконання завдання № 130.

Серед геометричних фігур діти знаходять ті, які не є многокутниками. Діти пояснюють свій вибір.

3) — З яких геометричних фігур побудований малюнок?

4) Гра «Фотограф».

На набірному полотні виставлені геометричні фігури.

Діти розглядають фігури і запам’ятовують порядок їх розташування.

Потім (за сигналом учителя) опускають голови на парти. Учитель переставляє фігури, а діти повинні сказати, що змінилося на дошці.

2. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Виконання завдання № 126.

— Про що йдеться у задачі?

— На що вказує число 3?

— На що вказує число 10?

— На що вказує число 6?

— Що треба дізнатися в задачі?

— Скільки питань у задачі?

— Про що це свідчить?

Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.

— Якою дією відповімо на перше запитання?

— Якою дією відповімо на друге запитання?

Один з учнів записує розв’язання задачі на дошці. Всі діти записують задачу в зошитах.

2) Творча робота над задачею № 127.

— Прочитайте умову задачі.

— Прочитайте запитання задачі.

— Що ви можете сказати про запитання задачі?

Діти додають запитання до задачі. Розв’язують задачу самостійно, користуючись схемою.

3) Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 128.

— Скільки чотирикутників було в Івася?

— На скільки він розрізав кожний чотирикутник?

За потреби вчитель робить на дошці малюнок.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 26 № 131, № 132.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1680 | Рейтинг: 0.0/0
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Симетричне вирізування
Чорне та Азовське моря. Значення морів
Що можна робити з інформацією
Обов'язки дітей і батьків
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]