Українська народна казка «Цап та баран»
Тема: Де сила не зможе, там розум допоможе. Цап та баран (казка)
Мета: Учити учнів свідомо і виразно читати казки; розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; спостерігати за структурою і сюжетом казки, стисло її переказувати; формувати навички правильного і свідомого читання мовчки і вголос; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до народної творчості.

Хід уроку
I. Організаційний момент
Пронував уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тому дружно всі сідаймо,
Працювати починаймо.
-Девіз нашого уроку: «Хто багато читає, той багато знає»
II. Мовленнєва розминка
1.Робота над чистомовкою
Чи то лис, чи то ліс,
чи то кинь, чи то кінь,
чи то кит, чи то кіт –
Звуки плутати не слід.
-Пригадаймо, дітки, вмить як пшениченька шумить? ( Ш-ш-ш);
-Як в гайку струмок дзвенить?(Дзінь-дзінь-дзінь);
- А як джміль в саду бринить?(Дж-дж-дж);
-Як шумлять у птаха крила?(Шух-шух-шух);
- В морі синьому вітрила?(С-с-с-с).
2.Читання складів на одному диханні
Ра-ро-ру-ри-рі-ре
Рам-ром-рум-рим-рім-рем
Рак-рок-рук-рик-рік-рек
3.Робота над скоромовками
Їхав лис через ліс поламав п’ять коліс.(артикуляція звука [ л],[л’ ]);
Умілому всяка робота легка.? (на визначення логічного наголошеного слова; інтонація).
III.Повідомлення теми та мети уроку
-Діти, пригадайте, який великий розділ ми почали вивчати? А на якому підрозділі зупинилися? А чому казки називають народними? А що ж таке казка? А які види казок ви знаєте? (про тварин, чарівні, побутові) Сьогодні ми продовжимо вивчати українські народні казки.
IV.Перевірка домашнього завдання по казці “Лисиця та їжак”
1.Читання казки в особах
-А домашнє завдання, діти , у вас було по командах. Кожна команда отримала різне завдання. То ж перша команда отримала завдання читати казку «Лисиця та їжак» за особами. Як же підготувалась перша команда? (троє дітей читають казку в особах)
-Похлопаємо нашим учням. Дякуємо за гарну підготовку.
2. Переказ казки.
-А друга команда підготувала переказ казки «Лисиця та їжак»(виходить один учень-переказує)
-Молодець. А тепер таке питання: -З яких частин складається казка?
-А зараз відкрийте підручники, де казка «Лисиця та їжак», і прочитайте зачин.
-Знайдіть і прочитайте кінцівку.
-Дякую, молодці. Діти, скажіть мені, будь-ласка, а чого вчить нас ця казка?
-Добре, молодці. А чи знаєте ви, діти, що слово лисиця – це старослов’янське слово і означає «лис»-жовтуватий, рудий колір. Через свій колір ця тварина і отримала свою назву.
3.Довідкове бюро
-А ще третя команда отримала творче завдання: -Чому лисичка героїня багатьох казок.(учні по черзі розказують те, що підготували вдома)
-Дякуємо і похлопаємо.А тепер я хочу, щоб ви були ще уважнішіми. Я перевірю, чи знаєте ви казки, бо в казках лисичку зображують по-різному.
4. Гра «Пригадай назву казки»
Музична фізкультхвилинка
V. Вивчення нового матеріалу. Опрацювання казки «Цап та баран»
-А сьогодні ми познайомимося і ще з однією казкою. А з якою, відгадаєте загадки про головних героїв.
Коротенькі ноги,
Завитками роги,
Шерсть м’яка і густа,
І курдюк замість хвоста.(баран)
-Хто родиться з бородою?(цап)
-Отже, сьогодні ми будемо читати нову українську народну казку «Цап та баран»(ст.37-39)
1.Читання казки вчителем
-Сподобалась вам ця казка? Прочитайте зачин. Знайдіть і прочитайте кінцівку.
2. Словникова робота
Відсіля, п’ятами накивати, курінь, прибрались, ворожити, ворожбит.
3. Читання казки учнями(ланцюжком)
4.Аналіз казки
-Чому звірі пішли з подвір’я господаря?
-Що вони побачили посеред поля?
-Що робили вовки?
-Як цап та баран перехитрили хижаків?
-А як вовки хотіли врятуватися?
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1.Гра «Закінчи речення»
-А збирайтеся, цапе й баране,….
-Тут уже вовки злякалися;…
-Стали вовки думати-гадати,….
2.Характеристика героїв казки
-Яким був баран?(дужим та несміливим)
-Яким був цап?(сміливим та недужим)
-Які ще риси характеру виявили ці герої?
VII. Підсумок уроку
-Чого вчить нас казка «Цап та баран»?
-Діти, а скажіть мені, будь-ласка, чи відповідає прислів’я «Де сила не зможе, там розум допоможе» нашій казочці?
-Чого вас цей урок навчив?
VIII. Домашнє завдання
-Одна група підготується до інсценізації казки; друга-виразно читати та вміти переказувати за підручником; третя –придумати продовження казки.
Категорія: Читання | Додав: grigorjewaliana2016 (11.12.2015) W
Переглядів: 2917 | Рейтинг: 5.0/1
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець?
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Що може комп’ютер
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]