Що можна навчитись самому

УРОК 9

Тема: Що можна навчитись самому

Мета: розширити уявлення дітей про значення праці для людей. Привчати сумлінно виконувати доручення, вчити завершувати почату роботу. Розвивати знання учнів про домашні машини, які полегшують працю людей вдома. Виховувати повагу до різноманітної роботи.

Обладнання: картки із зображенням домашніх машин, таблиця — «Навчись робити самостійно».

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Повторення вивченого матеріалу. Бесіда за віршем.

Цвіркун поле зорав,

Журавель засіяв,

Хрущик збіжжя доглядав,

А жучок леліяв.

Павук збіжжя покосив,

Борсук в'язав снопи,

Хом'як додому возив

І зложив у копи.

Круторогі Барани

Жито молотили,

А Собаки-Гавкуни

До млина носили,

Як змололи всю муку,

Везли продавати.

Розпродали звірям всю,

Вертали до хати.

Мухи місять у діжі,

Комар воду носить.

Кішка плете калачі,

А Кіт в печі топить.

Щоб спеклися калачі

І щоб було досить,

Муркотить Кіт молитви,

Щиро Бога просить.

(Т. Коломієць)

— Кого ви з звірів запам'ятали?

— Що вони робили?

— Звідки ж прийшов хліб до нас?

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності

1. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про ваші доручення в сім'ї, як ви їх виконуєте, чи боязно вам їх виконувати.

2. Читання вірша Дмитра Куровського.

Начистила картопельки

Начистила картопельки,

Сама й накришила,

І цибульку,

Й морквичку ...

Потім засмачила.

Кипи, супе, вибулькочуй!

Густий та пахучий!

Баба тільки поглядає

Та онуку учить:

— Отак, рибко,

Отак, ясна,

Треба все уміти!

І читати, і писати,

І страву варити.

— Як ви гадаєте, чому бабуся сказала, що треба все вміти робити?

3. Розповідь вчителя.

В народі говорять:

«Всяка робота людину може прикрасити».

І насправді це так. Зараз ви ще не дорослі, але вже й не маленькі — ви першокласники.

Кожна дитина повинна мати свої обов'язки, які б виконувала кожного дня.

Уранці треба обов'язково прибрати свою ліжко. Щодня слід підмітати свою кімнату, витирати пил, поливати квіти, після гри — складати свої іграшки у відведеному для них місці.

Коли приходите зі школи, необхідно свої речі класти на стільчик чи в шафу, самостійно складати шкільне приладдя в портфель.

Дуже добре, коли ви допомагаєте мамі, чи бабусі, помити посуд, почистити картоплю, сходити в магазин.

Фізкультхвилинка

Невеличка наша річка —

Я її перепливаю,

А на березі сестричка

«Гиля, гусоньки», — співає.

Гуси слухають сестричку,

з рук її скубуть травичку —

у нас гуси не сердиті,

бо ми вміємо їх любити.

4. Гра — змагання «Хто швидше зав'яже шнурки».

5. Робота з підручником.

A. Діти розглядають малюнки у підручнику с. 32 та розповідають, яку роботу виконують вони вдома, які в них обов'язки. Порівнюють, у якій кімнаті порядок і де — безладдя.

Б. Читання вчителем правила:

Розкидав — склади, насмітив — підмети,

Розлив — витри, де взяв речі — там їх поклади.

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

B. Учні розглядають малюнки на с. 33.

— А що ви вмієте робити?

— Яку роботу виконують мама або тато?

III. Формування вмінь та навичок

1. Конкурс «Скласти загадку».

Діти діляться на 4 бригади і кожна складає загадку про домашні машини.

Виграє та бригада, яка швидше і дотепніше складе загадку.



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 1847 | Рейтинг: 0.0/0
Значення гарного й веселого настрою для збереження здоров'я
Жива і нежива природа. Що належить до природи
В. Чухліб «Повінь». Прислів'я.
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Весна. Рослини навесні. Охорона здоров'я навесні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]