Твої руки. Чутливість шкіри

УРОК 6

Тема: Твої руки. Чутливість шкіри

Мета: формувати уявлення про органи чуття та їхню роль у житті людини, навчити правильно називати пальці на руках. Розвивати в учнів чутливість шкіри на пальцях рук. Виховувати працьовитість та санітарно-гігієнічні навички догляду за органами чуттів.

Обладнання: таблиця «Органи чуттів», роздавальні картки, кольорові ілюстрації.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

I. Повторення вивченого матеріалу.

— Діти, як ви «дружите» з носовою хустинкою?

— Навіщо людині язик. Який смак ми розрізняємо ним?

— Про які органи чуттів ми говорили на попередніх уроках? (Зору, нюху, слуху, смаку)

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності

1. Відгадування загадки.

У двох матерів по п'ятеро синів, в кожного своє ім'я.

(Руки і пальці).

— Як ви гадаєте, навіщо потрібні людині руки?

— Чи можна пальцями пізнавати навколишній світ?

2. Повідомлення теми та завдань уроку.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як саме можна пальцями пізнавати навколишній світ. Ми з вами звернемо увагу на чутливість шкіри. Дамо імена кожному пальчику. Поговоримо про гігієну рук.

3. Робота парами.

Візьміть руку свого сусіда і уважно подивіться:

— Скільки пальчиків на руці?

—А на двох руках?

Дайте зошит один одному:

— Якими пальчиками ви тримаєте зошит?

— Який найсильніший? (Великий).

— Яким ви щось показуєте? (Вказівний).

— Найдовший знаходиться посередині і називається —...(Середнім).

— Слідом за ним без ім'я, називається —...(Безіменним )

— Найменший —...(Мізинчик).

Повторюємо ще раз назви пальців.

4. Читання вчителем оповідання Михайла Коцюбинського «Десять робітників».

Зайшов я колись до однієї жінки в хату — Одаркою звали жінку. Дивлюсь, а в неї в хаті так чисто, гарно так: діти умиті, чисто одягнені, обід зварений.

— Як ви встигаєте все поробити? — питаю я в Одарки.

А вона каже:

— Як же мені не встигнути! У мене служить аж 10 добрих робітників. Вони мене слухають: що не скажу — зроблять, один одному допомагають!

— Які ж то у вас робітники?

— А ось вони! — засміялась Одарка і поклала на стіл свої десять пальців.

5. Обговорення твору.

— Про яких робітників йдеться в оповіданні?

— Де у людини є пальці? (На руках, ногах).

— Як називаються пальці на руках? (Учні називають та показують пальці).

Фізкультхвилинка

6. Робота з підручником, с. 17.

— Яку роботу виконують діти?

— Яку ви вмієте виконувати роботу?

— Що ти робиш правою рукою, а що — лівою?

— Чим покриті ваші пальчики? (Шкірою).

7. Бесіда з елементами практичної роботи.

— Закрийте очі. Доторкніться до парти:

— Яка вона на дотик?

— Згадайте, який на дотик сніг?

— Що відчували, коли брали в руки склянку з гарячим чаєм?

— Навіщо людям руки?

8. Читання вірша.

Мамині руки.

Мамині руки — щедрі, робочі —

Втоми не знають з ранку до ночі.

Вранці, коли ще усі спочивають,

Сонце, напевно, вони піднімають.

Мамині руки — ніжні і милі —

Воду ранкову з криниці носили.

Діти плескались, діти вмивались.

Сонцю і матері щиро всміхались,

їх теплотою щоранку зігріті,

Йдуть у школу усміхнені діти.

Мамині руки — добрі, ласкаві —

Всюди в пошані, всюди у славі.

І на заводі біля верстата,

В полі, у школі — всюди їх знати.

Мамині руки все вміють робити,

Як же нам руки ці не любити?

(В. Грінчак )

— Як можна назвати мамині руки?

— Як можна назвати працьовиті руки?

— А як ви розумієте вислів «У нього золоті руки»?

Працьовиті руки поважайте, любі діти!

9. Бесіда.

Розкажіть, що ви відчували, коли:

— Твою руку тримали матусині руки;

— Брав у руки троянду;

— Тримав кішку;

— Тримав руки над вогнем;

— Мив руки холодною водою.

10. Знайомство учнів із правилами гігієни рук.

Запам'ятайте!

• Доглядайте за своїми руками.

• Руки тримайте в чистоті.

• Перед їжею та після прогулянки мийте завжди руки.

• Після кожного миття ретельно витирайте кожен пальчик.

III. Формування вмінь та навичок

1. Робота з підручником, с. 18.

Читання оповідання «Кмітливий Андрусь» за Миколою Герасименком.

— Чи знає Андрусь, скільки у нього пальчиків на руках?

— Як ви здогадались, що він не знає?



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 1756 | Рейтинг: 0.0/0
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Робота з природним матеріалом. Аплікація із рослинних форм. Сюжетна аплікація...
Робота з папером. Писанка
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 9
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]