Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край»
Урок 46

Тема. Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край»

Мета: ознайомити дітей з процесом виготовлення одягу з тканини; на-вчити оволодівати швами «уперед голку», «через край»; виховувати естетич-ний смак, елементи культури праці.

Обладнання: голка, нитки, папір в клітинку, ножиці, зразки швів.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Учитель

Твій одяг вийде, як картинка:

Все по тобі — рукав і спинка.

Тож на примірці — так годиться —

Стій рівно і не смій крутиться!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1. Бесіда.

• Про кого йдеться в загадці?

• Як називають людей, які кроють і шиють одяг?

2. Розповідь учителя.

• На швейних фабриках виготовляють різні види одягу:

• зимовий і літній;

• робочий і святковий;

• учнівську форму;

• одяг для дошкільнят.

Професія кравця — одна з найпоширеніших на швейних фабриках і підприємствах.

Кравець повинен знати всі види одягу, конструкції і деталі виробів, швей-ні матеріали та основні їх властивості.

Кравець повинен захоплюватися малюванням, мати художній смак.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності

— Сьогодні на уроці ми повинні ознайомитися із швами «уперед голку» і «через край», навчитися ними володіти.

1. Показ учителем готових зразків, швів «уперед голку», «через край».

2. Звертається увага на вигляд шва з лицьового і зворотного боків.

3. Розповідається про призначення швів.

IV. Прийом навчання шва «уперед голку»

1. Навчання ручних швів на папері з попередньою розміткою крапками.

Крапки знаходяться на однаковій відстані одна від одної: 0,5–0,7 мм.

2. Навчання шва «уперед голку» на папері в клітинку.

3. Виконання шва «уперед голку»на тканині з попередньою розміткою.

Олівцем учні проводять тонкі лінії, на яких на однаковій відстані став-лять крапки.

4. Виконання шва на тканині «уперед голку» поділяється на такі опе-рації:

1) проколювання тканини голкою із зворотного боку на лицьовий;

2) протягування голки на лицьовий бік;

3) проколювання тканини голкою з лицьового боку на зворотний;

4) протягування голки на зворотній бік, протягування нитки й утворення стібка.

5. Навчання дітей виконувати подвійні проколи одночасно.

V. Розвиток практичних умінь і навичок. самостійна робота учнів

1. Учні розпочинають шити швом «уперед голку» на папері в клітинку.

2. За допомогою учителя учні виконують шов «уперед голку» на тканині.

Фізкультхвилинка

Задивились котики

На вербові котики.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов їм спочивать:

Відпочине і наш клас.

Всі піднесли руки — раз!

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз — і вгору,

Два — і вниз,

На сусіда не дивись!

Ще присіли, піднялись,

Головою похитали

Й працювати знов почали.

VI. Технологія виконання шва «через край»

1. Зробити розмітку крапками.

2. Крапки повинні бути на однаковій відстані від країв зрізів і одна від од-ної.

3. Виконання шва «через край» можна виконувати зліва направо і навпаки.

4. Відстань між стібками має бути не більше 5 мм.

5. Другим варіантом шва «через край» є подвійний шов «через край». Спо-чатку прошивають в один бік, а потім — в другий. Подвійний шов «че-рез край» є оздоблювальним.

VII. Узагальнення знань, умінь і навичок

• Хто такий кравець?

• Які види швів ви вивчали?

• Який вам найбільше сподобався?

• Який шов був найскладнішим в опануванні?

VIII. Підсумок уроку

— Як ви гадаєте, де вам знадобляться знання, вміння і навички, що ви здобули сьогодні на уроці?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2179 | Рейтинг: 0.0/0
Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ...
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Будівельний конструктор
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]