Етикет особливих випадків. Особливості поведінки під час спілкування з незнайомими людьми. Особливості поведінки під час догляду за хворими,

УРОК 12

Тема. Етикет особливих випадків. Особливості поведінки під час спілкування з незнайомими людьми. Особливості поведінки під час догляду за хворими, перебування в поліклініці, лікарні. Поведінка в дні смутку і печалі. Тактовність. Як висловлювати співчуття, втішати?

Мета: вчити особливостям поведінки із незнайомими людьми; знайомити з особливостями поведінки під час догляду за хворими, перебування в поліклініці, лікарні, поведінки в дні смутку і печалі; розвивати вміння висловлювати співчуття, втішати; виховувати культуру поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання: малюнки до теми, пам’ятки, тести.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда.

— Де ви відпочиваєте у вільний час?

— Хто з вас любить гуляти вулицями? В парку? В лісі?

— Чи потрібно знати правила безпечної поведінки під час відпочинку поза домом?

— Які правила ви знаєте?

— В яких випадках ви звертаєтесь до дорослих, часом незнайомих людей за допомогою?

— Хто із вас спілкується із незнайомими на вулиці?

— Як ви гадаєте, чи безпечно розмовляти із незнайомцями?

2. Розігрування ситуації.

• Незнайомець просить хлопчика провести його до автобусної зупинки.

(Ігрові персонажі вступають в діалог, виконують відповідні дії.)

• Старенька бабуся просить дівчинку допомогти віднести сумку до

свого будинку.

(Обговорення поведінки хлопчика і дівчинки у кожній із ситуацій.)

III. Оголошення теми і мети уроку

IV. Мотивація навчальної діяльності

Читання казки.

Поросята вирішили вийти погуляти на вулицю.

— Піду подивлюся, чи не йде на вулиці догцик, — закричав Ніф-Ніф.

Він вискочив на балкон, перехилився через перила і ледь не впав, але Наф-Наф і Нуф-Нуф нагодилися вчасно і врятували його від цієї небезпеки. Не встигли поросята відійти далеко від будинку, як перетнула шлях Лиска:

— Ой, які гарнесенькі, гладесенькі поросятка! — вигукнула вона. — Підемо зі мною.

Погодившись на пропозицію Лиски, Ніф-Ніф та Нуф-Нуф вже збиралися йти за нею, але Наф-Наф зупинив їх:

— Згадайте, що трапилося із Півником, який повірив Лисці в казці «Кіт, Півник і Лиска».

V. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя.

— У житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. У світі є багато добрих, чесних людей. Але є і непорядні, злодії, шахраї, небезпечні люди. Зовні цих людей не відрізниш від хороших, порядних. Та насправді вони жорстокі, злі та підступні.

Тому вам необхідно пам’ятати, що люди бувають різними, і мати справу можна з тими, кого добре знаєте.

На вулиці небезпечно розмовляти із незнайомими або підозрілими людьми. Якщо незнайома людина запропонує ласощі або цікаву іграшку, необхідно подякувати і сказати, що така іграшка у вас уже є.

У випадку переслідування незнайомою людиною потрібно зайти в магазин або інше людне місце. Небезпечно гратися на вулиці, коли настає темрява, коли немає дітей або дорослих людей.

2. Заучування правил п’яти «НЕ».

• НЕ розмовляйте з незнайомцями.

• НЕ сідайте у машину до незнайомців.

• НЕ беріть нічого у незнайомців.

• Не звертайте з дороги від школи додому.

• НЕ гуляйте на дворі після того, як стемніло.

3. Практична робота.

— Розіграйте в ролях описані ситуації. Як необхідно діяти в кожному випадку?

• Незнайомець запрошує вас до свого дому пограти в комп’ютерні

ігри.

• Ераючись на вулиці, ви помічаєте людину, яка тривалий час стежить

за вами.

4. Фізкультхвилинка.

5. Продовження роботи над новим матеріалом.

— Для чого ми з вами проводимо фізкультхвилинки?

— А якщо в людини щось негаразд зі здоров’ям, куди необхідно звертатися?

— Сьогодні ми познайомимося також із правилами поведінки під час перебування в поліклініці, лікарні.

— Давайте разом складемо пам’ятку.

Пам’ятка

•Не шуміть.

•Не бігайте.

•Не розмовляйтеголосно.

•Не заходьте бездозволу медперсоналу.

• Заходьте у палати до хворих у спеціальному одязі.

• Уважно слухайте поради лікаря

6.Багато родин у наші дні беруть на себе велику відповідальність догляду за хворими родичами.

— Кому із вас доводилося доглядати за хворим?

Висновок. Допомога має бути моральною і практичною

Завдання. Складіть рекомендації щодо догляду за хворими у вигляді таблиці (промінчики прикріплюються до сонечка поступово, у процесі обговорення).

Пам’ятка

• Виконуйте всю посильну роботу щодо догляду із задоволенням.

• Пропонуйте свою допомогу у хатній роботі.

• Вислуховуйте хворого із терпінням та співчуттям.

• Не обтяжуйте хворого довгими розмовами.

• Підбадьорюйте його до одужання

 7.Продовження роботи над новим матеріалом.

 1) Усе живе на Землі народжується, розвивається, помирає. Рано чи пізно настає для кожної людини її останній момент — прощання із життям. Ясно, що, бажаючи допомогти людині в горі та потішити її, нам необхідно взяти ініціативу в свої руки. У Біблії сказано, що «...Золоті яблука на срібній тарілці — це слово, проказане у потрібну мить». Мудрість людини виявляється в тому, що вона знає, що говорити, що — ні, що доцільно робити, а чого не слід.

 2) Практична робота.

На партах — картки з етичними формулами.

Завдання. Вибрати ті, які підходять до даної ситуації.

• Переконуйте, що смерть близької людини — це не її вина. (Так)

• Будьте спроможні вислухати, розрадити. (Так)

• Тримайтесь осторонь через те, що не знаєте, що казати, що робити. (Ні)

• Будьте терплячими, чуйними, тактовними. (Так)

• Говоріть: «Я знаю, що ви відчуваєте.» (Ні)

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Тестові завдання

 1) На якій машині ви погодилися б покататися з незнайомцем?

 а) на «Мерседесі»;

 б) на «Джипі»;

 в) на жодній.

 2) Які солодощі ви взяли б у незнайомої тітоньки?

 а) шоколадку;

 б) жувальну гумку;

 в) жодні.

 3) Що ти будеш робити, якщо незнайомець хоче забрати тебе силою?

 а) буду кричати і кликати на допомогу;

 б) мовчки чинитиму опір.

 4) Чекаючи в коридорі прийому лікаря, ви будете:

 а) голосно співати;

 б) тихенько сидіти на стільці;

 в) бігати по коридору.

 5) Хвора бабуся попросила вимкнути телевізор. Ви:

 а) погодитеся, але не одразу;

 6) не будете звертати на неї уваги;

 в)одразу вимкнете і займетеся іншою справою, щоб не заважати.

 б) У твого однокласника померла бабуся. Ви:

 а) будете залучати його до ігор і веселощів;

 б) будете висловлювати йому співчуття, втішати;

 в) розповідати про свої справи, проблеми.

VII. Підсумок уроку

Один раз нам життя дається —

Дарунок прекрасний із небес.

Як сонечко гарно сміється!

А скільки на світі чудес!

І скільки безмежного дива Щодня, лиш очі відкрив.

І так на землі красиво,

Що жив би на ній і яяяжив!

VIII. Домашнє завдання

Продовжте висловлення: «Хто людям добра бажає, той...»; «Першг крок до добра — ...»

Категорія: Етика | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 3889 | Рейтинг: 0.0/0
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Практична робота: оволодіння самомасажем вух, носа; гімнастика для очей
Прикраси для ялинки
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]