Незабаром літо. Спостереження за природою влітку

УРОК 33

Тема. Незабаром літо. Спостереження за природою влітку

Мета: формувати поняття «літо»; розвивати спостережливість; ознайомити з народними іграми; виховувати почуття любові до рідного краю.

Обладнання: малюнки-пейзажі літньої природи; стенди «Ми і природа», «Календар природи»; завдання на літо; запис пісні «Смерекова хата».

Хід уроку

І. Підсумки спостереження за погодою, природою

Вчитель називає учнів, які найохайніше, систематично і правильно відмічали результати спостереження в робочих зошитах; які найбільше зібрали цікавинок; які найчастіше допомагали природі.

— Настає літо, канікули. Запишемо завдання на літо. Ви самостійно складете це завдання, мальовничо оформивши на аркуші паперу.

І ряд: Правила поведінки в природі.

IIряд: Правила поведінки в громадських місцях.

III ряд: Правила поведінки вдома.

II. Ознайомлення з новою темою

1. Дискусія на тему «Чому прийшло літо?»

Учні висловлюють свою думку, чому настала ця пора року, вчитель заперечує, учні доводять.

Літній ранок

Літній ранок

Тепле сонце встало пишно,

одягається розкішно

в яр і золото долина,—

встань і ти, моя дитина!

Ранку тратити не треба;

дочувайся: із-під неба

пісня жайворонка ллється —

то привіт тобі несеться!

Подивися на рослину:

кожну квітку і травину

криє чистая сльозинка —

діамантова росинка.

Вітерець на тебе дише,

джерегелями колише,

на вушко тобі шепоче,

щоб вставала ти охоче.

(Я. Щоголів )

Вечірня пісня

Тихесенький вечір на землю спадає,

і сонце сідає в темнесенький гай.

Ой, сонечко ясне, невже ти втомилось,

чи ти розгнівилось? Іще не лягай!

(В. Самойленко)

III. Самостійна робота

1. Складіть прислів'я.

На сонці тепло, до матері — по серце.

У кого ненька, як земля — людей.

Мати годує дітей, у того й сорочка біленька.

Птах радіє весні, а біля матері добре.

2. Дайте відповіді на запитання.

1. Якою повинна бути людина?

2. Які символи нашої держави ви знаєте?

3. Чим славиться наш край?

4. Що потрібно рослинам, щоб вони росли?

5. Які ти знаєш традиції нашого народу?

1. Як людина впливає на життя рослин, тварин?

2. Як називається основний закон нашої країни?

3. Що вирощують люди нашого краю?

4. Що потрібно тваринам для життя?

5. Які свята відзначають українці?

IV. Оформлення листівки «Завдання на літо»

Завдання на літо.

1. Спостерігайте за погодою.

2. Шукайте у природі цікавинки, записуйте їх в альбомі «Літо-2005».

3. Не кривдьте ні травинку, ні комашку, ні пташку і постійно турбуйтесь про все живе в природі.

4. Будьте завжди ввічливими, турботливими, милосердними.

5. Постійно піклуйтесь про своє здоров'я і здоров'я рідних; зміцнюйте його за допомогою природних дарів.

6. Дотримуйтесь правил поведінки в громадських місцях, у природі, вдома.

7. Не забудьте про читання для удосконалення техніки, поповнення знань.

V. Підсумки уроку

— Згадайте уроки, які пройшли за рік, який найбільше запам'ятався? Чому? Що б ви побажали мені як вчителю природознавства?

Усе моє, все зветься Україна

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,—

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є — дорога, явори,

усе моє, все зветься Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори...

(Л. Костенко )

Грудочка землі

Ще в дитинстві я ходив у трави,

в гомінливі трепетні ліси,

де дуби мовчали величаво

у краплинах ранньої роси.

Біла стежка в далечі губилась,

а мені у безтурботні дні

назавжди, навіки полюбились

ніжні і замріяні пісні.

Ті пісні мене найперше вчили

поважати труд людський і піт,

шанувать Вітчизну мою милу,

бо вона одна на цілий світ.

З нею я ділити завжди буду

радощі, турботи і жалі,

бо у мене стукотить у грудях

грудочка любимої землі.

(В. Симоненко)

— Чого вчать ці вірші, до чого закликають? Що найдорожче у кожного із нас?

(Звучить пісня «Смерекова хата» у виконанні Павла Дворського.)

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (24.10.2013)
Переглядів: 5896 | Рейтинг: 2.0/1
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Мікрорайон школи. Практична робота: «Безпечні та не­безпечні місця на шкільно...
Київ — столиця України
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]