Написання творів за картиною, складання діалогів «Життя в зимовому лісі». Спостереження за виражальними можливостями прикметників у мовленні

Тема: Написання творів за картиною, складання діалогів «Життя в зимовому лісі». Спостереження за виражальними можливостями прикметників у мовленні

Мета: вчити зіставляти зовні схожі мовні явища, розпізнати їх;розвиватиуміння добирати влучні слова для передачі власних спостережень, вражень, почуттів;удосконалювати навички каліграфічного, грамотного письма; виховувати любов дорідної природи.

Обладнання: репродукція картини І.Шишкіна „Зима”, аудіозаписи, іграшкові лісові звірята, картки із завданням.

Хід уроку

1. Організація класу

 - Діти, до нас на урок завітали учні лісової школи. Вони хочуть почути, як працюють школярі. І якщо наша праця їм сподобається, то звірі, на згадку про себе, кожному з нас подарують своє зображення. Отож, будемо старатись!

2. Актуалізація опорних знань

2.1.Відгадування загадок

                        Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг,

Я називаюсь просто ...          

(сніг)

Дивина!

Щезла стежка…Де вона?

Зникла десь і огорожа…

Ліс на себе чом не схожий?

Що за диво? Все навкруг

Вкрив біленький ніжний пух…

Дива зовсім тут нема-

То до нас прийшла …

(зима)

                    - Які слова допомогли відгадати, що описується?

                    - Постав до них запитання.

2.2. Гра „Горішки і білочка”

(Елементи рухливої гри)

- Білочці треба зібрати горішки, але тільки ті, на яких написано слова-родичі.

 (Вилучення зайвого)

Сніг, сніжинка, засніжений, підсніжник, сніжок

Зима, зимонька, зимовий, заметіль, зимувати

Білка, білочка,білий, білченя, білоччина

- Як розрізняємо слова-родичі?

2.3. Гра «Хто де живе?»

Поєднати лісових мешканців з їх домівками (можна використати малюнки)

Білочкагніздо

Зайчикбарлога

Ведмідькущ

Косулядупло

Пташкаліс

2.4. Бесіда про допомогу лісовим мешканцям взимку

2.5 Інтерактивна гра «Мікрофон»

- А як виживають звірі і пташки, коли люди не можуть їм допомогти? Давайте візьмемо у них інтерв'ю.

(На клас виходять учні в масках дятла, білочки, зайчика, лисиці. Ведучий ставить їм одне запитання)

- Як живеться вам у зимовому лісі? (лісові мешканці розповідають про особливості виживання)

2.6. Дослідження груп «Юних фенологів»

Завдання для груп:Як дерева живуть взимку?

 Як кущі дихають взимку?

 Як трав'янисті рослини продовжують жити взимку?

 3. Оголошення теми і завдань уроку

- Ми багато цікавого дізналися про життя в зимовому лісі. Завдання нашого уроку: написати твір «Життя в зимовому лісі». Працювати будемо за трьома рівнями:

1-й рівень – пишуть твір самостійно

1-й рівень – пишуть твір за поданим планом

1. В ліс прийшла зима

2. Дятлова їдальня

3. Шишки для білочки

4. Чим смакує зайчик

5. Спритність лисички

6. Рослини взимку теж живуть

3-й рівень – пишуть твір за поданим планом і опорними словами

(довгим дзьобом, винищує, шкідники

Соснова,ялинова, вилущує, насіння

Між кущами, молоденька кора, груші, яблуні

Стежить, принюхується,замітає,підкрадається)

4. Самостійна робота учнів

5. Зачитування написаних творів

6. Коротке редагування

7. Підсумок уроку

- Що вас зацікавило на уроці?

- Про що ви хотіли б дізнатися на наступних уроках?

Зразок твору учня

Ліс вкрився білим пухнастим снігом. Тихо навкруги, ніби завмерло все. Та це тільки для тих, хто не знає.

Життя в лісі триває. Ось чути стукіт дятла. Це він довгим дзьобом винищує шкідників, шукає собі поживку. Визирнула з дупла руденька білочка. З дерева на дерево перестрибнула і в лапках тримає соснову шишку, вилущує насіння. Між кущами ховається пухнастий зайчисько. Він шукає молоденьку яблуньку чи грушу, щоб погризти соковитої кори. Тихо крадеться хитра лисиця, принюхується. Вона полює на мишей.

Косуля копитом розгортає сніг, щоб посмакувати зеленими росточками трави. Дерева, хоч і мовчазні, та життя не припиняють, дихають, вкриваються інеєм. Кущ калини міцно тримає полум'яні ягідки. Це дарунок для голодних пташок.

Тихе і таємниче життя зимового лісу. Ти прийди,подивись, але не зашкодь.



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (12.01.2015)
Переглядів: 3992 | Рейтинг: 0.0/0
Догляд за кімнатними рослинами
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Складання записки, адресованої батькам (друзям)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]