Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена

Урок 12

Тема. Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена

Мета: навчити виготовляти сувеніри з насіння клена, з’єднувати окремі деталі у готовий виріб за допомогою пластиліну; розвивати в дітей почуття прекрасного; виховувати любов до природи.

Обладнання: демонстраційний матеріал; зразки виробів із насіння ясена (клена); для індивідуального користування — насіння ясена (клена), пластилін, гілочки; посібник І. М. Веремійчика «Трудове навчання».

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ . Повідомлення теми та мети уроку

— Восени можна побачити багато незвичайного і красивого, потрібно бути спостережливим і трохи пофантазувати.

Іскриться сонце, але вже не жарко.

Вітрець в червоних кленах шурхотить.

І шелест листя на алеях парку,

А листячко кружляє і летить…

Дихне вітрець, і листячко зірветься,

Щоб полетіти в синяві небес.

А я дивлюся, і мені здається

Що я іду у казку, в край чудес.

ІІІ . Робота над темою уроку

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

— Уявіть собі, що ми прийшли до осіннього лісу. Нам зустрінуться дерева.

Необхідно розв’язати вузлики, щоб пізнати назву дерева.

(Клен) (Горобина) (Дуб)

(Ялинка) (Каштан) (Сосна)

Учитель вивішує малюнки цих дерев.

— А тепер ви повинні прикріпити біля кожного дерева його плоди.

Діти виходять до дошки та прикріпляють до дерев плоди (малюнки): клен — крильця; дуб — жолуді; ялинка, сосна — шишки; каштан — каштани. (Рис. 14)

Рис. 14

2. Слухання вірша «Крилате насіння».

1 - й у ч е н ь

Кружляє над нами

Насіння крилате.

Радіє насіння,

Що вміє літати.

2 - й у ч е н ь

Це клени високі

З осінньої гілки

Синів проводжають

В далеку мандрівку.

3 - й у ч е н ь

І згадують сумно

Дерева бувалі:

Колись і вони

Над землею літали.

4 - й у ч е н ь

— Ми знову знялись би,

Як наше насіння.

Та роки не ті,

І тримає коріння.

5 - й у ч е н ь

Кружляє у небі

Насіння крилате,

Радіє насіння,

Що вміє літати.

3. Розгляд плодів і насіння.

Гра «Розпізнайте плід і насіння».

Учні показують плоди дерев (каштан; горіх; жолудь; шишки ялини, сосни; ягоди горобини, калини; крильця клена). Решта дітей відгадує.

— До нас прилетіли плоди клена. На що вони схожі?

— Чим переносяться ці плоди?

ІV. Аналіз зразків виробів

1. Візьміть у руки кленові крильця. Пофантазуйте, що з них можна зробити.

2. Робота з посібником (С. 35, № 33).

— Подивіться на сувеніри. Це — сонечко, соняшник та ромашки. Виготовити їх можна за допомогою плодів клена, гілочок та пластиліну.

V. Інструктаж

1. Підберіть плоди ясена або клена.

2. Зліпіть із пластиліну диск жовтого кольору.

3. Встановіть насіння клена або ясена в пластиліновий диск. За допомогою стеків надайте сонечку усмішку.

— Так само можна зробити соняшник та ромашку, а потім прикріпити квіточку на гілочки різної форми.

Учні разом із учителем повторюють правила безпечної роботи з пластиліном.

VІ. Практична робота

Учні за власним вибором виготовляють вироби. Вчитель стежить за роботою, за необхідності допомагає учням.

Фізкультхвилинка

А тепер відпочиваєм,

Про своє здоров’я дбаєм!

Встаньмо, діти, посміхнемось,

Землі нашій уклонімось.

І до сонця потягнімось,

Веретенцем покрутімось.

Ще й присядем кілька раз,

До роботи знову час.

Учні продовжують працювати. Вчитель пропонує виявити фантазію, дещо змінити.

VІІ . Підсумок уроку

— З яким матеріалом працювали?

— Де можна знайти шишки, жолуді, крилатки, каштани, горіхи?

Гра «Виправте речення» (смішинка-веселинка).

• Із горіха падали у траву жолуді.

• На великому дубі висіли горіхи.

• На кленах шелестіли і червоніли ягоди.

• Із соснових гілок звисали каштани.

— Як потрібно ставитися до природи?

Любіть природу, бережіть її, милуйтеся її красою.

Послухайте кінцівку вірша про крильця клена.

Одна насінина

Довірливо сіла

Мені на долоню

І каже: — Я довго

Блукала над містом,

Але на асфальт

Не наважилась сісти.

Благаю, мій друже,

Якщо це не важко,

Візьми й посади мене

В землю, будь ласка.

Я виросту кленом

У нашому краї

І листом зеленим

Тебе привітаю.

— Ви можете посадити багато таких крилець. (Учитель тримає на долоні крильця ясена або клена). І тоді виросте ще багато дерев.

VІІ . Прибирання робочих місць

— На наступний урок ви повинні принести лінійку, олівець, ножиці, альбомний папір, гумку.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 2862 | Рейтинг: 4.0/1
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Українська народна казка «Колосок»
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]