«Ой весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко» (українські народні співанки). Г. Бойко «Ну й охочий брат мій Ігор...». І. Січовик «Сонце»

УРОК 98

Ігри бувають різні.

Тема. «Ой весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко» (українські народні співанки). Г. Бойко «Ну й охочий брат мій Ігор...». І. Січовик «Сонце»

Мета: продовжити знайомити учнів з іграми, використовувати гру як засіб розваги і самовиховання, збагачувати словниковий запас, розвивати зв'язне мовлення і мовне чуття; вдосконалювати читацькі навички; виховувати інтерес до ігор і бажання гратись.

Обладнання: таблиці складів (додатки 2, 4).

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Мовна розминка.

1) Чистомовка.

Ра-ра-ра — у дворі весела гра.

Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру.

Ло-ло-ло — всі дороги замело.

Лі-лі-лі— кури ходять по землі.

2) «Розчитування».

За таблицею складів (рядки б — п) і таблицею складів колонки 2 і 3 з голосними [і], [и].

3) Гра «Загубилась буква».

...авлять ранньої пори ... о...ренят старі ...о...ри.

...у...онить ...о..ер до ...ілки: «...о...реня ...оїться бджілки».

Прочитати кожне речення скоромовки на одному подиху.

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Відгадування загадки.

Всі його люблять, всі його чекають, а хто на нього подивиться — кожен скривиться. (Сонце).

2. Бесіда.

— Чому сонце всі люблять? Чекають?

— А що люблять діти робити сонячної теплої днини? (Гратись)

— В яку пору року особливо? (Весна)

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Слово вчителя.

Діти дуже люблять і чекають весну. Адже весна — це сонце і тепло, зелена травичка і чудові квіти. А головне — діткам не треба сидіти у хаті, ховаючись від морозу і холоду, а можна піти на галявину чи в лісок, погратись, повеселитись, поспівати.

І в давнину був такий звичай: як тільки зійде сніг і землю пригріє сонце, діти виходили на околицю села з випеченими з тіста «жайворонками», «голубами», «перепілками» і кликали весну.

2. Робота з текстом.

Ознайомлення з українською народною співанкою «Вийди, вийди, сонечко».

1) Читання пісеньки учителем.

2) Читання пісні учнями мовчки.

— Чому діти звертаються саме до сонечка?

— Куди запрошували сонечко прийти?

— З якою інтонацією треба читати цю пісеньку?

— Які є рими у співанці?

3) Читання пісеньки виразно.

4) Ознайомлення з українською народною співанкою «Ой весна, весна...». Бесіда.

— Прочитайте співанку мовчки. Між ким відбувається розмова?

— Що питають діти? Прочитайте.

— Що принесла діткам весна?

5) Виразне читання пісні учнями.

6) Робота з ілюстраціями у підручнику. Бесіда.

— Розгляньте малюнки. Якого птаха бачите на малюнку?

— Як ви думаєте, звідки і куди він летить?

3. Самостійна робота.

Опрацювання вірша «Ну й охочий брат мій Ігор»

Г. Бойка.

1) Мовчазне читання вірша учнями.

2) Бесіда.

— Які слова однаково звучать, а означають різне?

— Які ще такі слова ви знаєте?

— Складіть із ними речення.

4. Вправи з читання.

Опрацювання вірша І. Січовика «Сонце».

У ч и т е л ь .

Буває, що такими самими словами

Різні кажемо слова ми.

А буває й так, що ми

Тут перекинемо склади,

Тут переставимо слова.

І враз, на диво, мов з води,

Вже нове слово ожива.

Саме так сталось і з хлопчиком Антоном. Послухайте віршик Ігоря Січовика і скажіть, яке ж диво сталося з його словом.

1) Читання вірша учнями мовчки. Бесіда.

— Які речення переважають у вірші?

— З якою інтонацією їх треба читати?

2) Виразне читання вірша.

Прочитати вірш вголос, передаючи голосом питально-здивовану інтонацію.

IV. Домашнє завдання

I група. Дібрати вірші-заклички, познайомити з ними своїх однокласників.

II група. Дібрати вірші, де зустрічаються слова, однакові за звучанням, але різні за значенням, підготуватись їх виразно читати.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 2748 | Рейтинг: 0.0/0
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
Н. Забіла «Древній Київ», М. Познанська «Зацвіли каштани»
Право дитини на здоров'я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі ...
Водойми України
Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]